»   Menü    »   Hírek

Hírek - Közlemények
Változás az otthoni gépek vírusvédelmében
VirusBuster helyett Sophos

A VirusBuster vírusvédelmi termékeit kivezeti a piacról és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásait megszünteti, így az Egyetem váltásra kényszerült. A tesztelések alapján a választás a Sophos termékcsaládjára esett. Részletek »
Win7, Win8 és Office 2010 igénylése otthoni gépekre a Neptunon keresztül
A Tisztaszoftver Program keretében az Egyetem jogviszonnyal rendelkező oktatói, illetve nem oktató dolgozói számára az alábbi szoftverek váltak elérhetővé az https://oktato.neptun.elte.hu/ oldalon: Részletek »
Tárhely növelés
Az informatikai eszközpark korszerűsítése és a kapacitások átszervezése miatt lehetővé vált a levelezési illetve általános tárhelyek kvótáinak növelése. Részletek »
Kritikus sebezhetőség az OpenSSL szoftverben
Kritikus sebezhetőséget publikáltak a széles körben elterjedt OpenSSL szoftverben 2014. április 8-án. A hiba kihasználásával a támadók hozzáférhettek a hibát tartalmazó szoftvert használó szerverek titkosított kapcsolatainak adattartalmához. Részletek »
Kritikus sebezhetőség a bash szoftverben
2014. szeptember 24-én CVE-2014-6271 azonosítóval publikálták a bash kritikus sebezhetőségét. Részletek »
Új, különösen kártékony vírus terjed
Január 20-án bukkant fel egy olyan új vírus, amely levélcsatolmányként érkezett zip fájlok megnyitásával fertőz. Részletek »
Személyes adatok egyeztetésének változása
Tájékoztatjuk tisztelt felhasználóinkat, hogy az ELTE IIG által nyújtott szolgáltatások esetében az átláthatóbb ügyintézés érdekében megváltozott a személyes adatok (köztük a webmailen, a DÖR-ben és más rendszereinkben megjelenített név) kezelése. Részletek »
VPN vs. Stunnel
Előfordulhat, hogy vannak olyan honlapok, elektronikus újságok, programok leltöltő helyei,
amelyeket az ELTE hálózatából el lehet érni, de az otthoni hálózatról nem tudunk elérni.
(Ilyen például az EISZ., JSTOR) Ekkor érdemes használni a Stunnel vagy a VPN szolgáltatásunkat. Részletek »
Need help with Wifi?
For non-Hungarian instructors and students that have trouble filling in our Application Forms in Hungarian, here's some help. Részletek »
Interaktív sugó a Caesar szolgáltatásokról
Tájékoztatjuk felhasználóinkat új szolgáltatásunkról, melynek segítségével megtekinthetők a személyes azonosítójukhoz (azaz Caesar-azonosítójukhoz) tartozó szolgáltatások és az ezekkel kapcsolatos legfontosabb beállítási lehetőségek. Részletek »
WIFI beállítás probléma Windows 8 alatt
Az elmúlt hetekben többen jelezték, hogy nem működik az ELTE-s WiFi Windows 8 operációs rendszeren.A hibajelenség az, hogy a kapcsolódás hosszú percekig eltart, majd nem jön létre a kapcsolat.
A problémát nem a felhasznélónév/jelszó páros okozza, hanem... Részletek »
Elindult a Dolgozói Önkiszolgáló Rendszer
Tájékoztatjuk tisztelt felhasználóinkat, hogy 2012 januárjától beindul a Dolgozói Önkiszolgáló Rendszer (DÖR). Elsődleges célja a dolgozók bérjegyzékeinek, a biztosítási jogviszonyukkal kapcsolatos bejelentésekről szóló igazolások, illetve a körlevelek és tájékoztatók elektronikus úton történő kézbesítése. Részletek »
Figyelem, adathalászat!
Figyelem, adathalászat!!! Részletek »
.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2016.02.25.   :.