Webmail Telefonkönyv ELTE - Dolgozói Önkiszolgáló Portál Ügyfélkapu

Új, különösen kártékony vírus terjed

Január 20-án bukkant fel egy olyan új vírus, amely leggyakrabban levélcsatolmányként érkezett zip fájlok megnyitásával fertőz. Azért különösen veszélyes, mert a megnyitást követően nem csak a saját gépen tárolt fájlok sérülnek és ezáltal elérhetetlenné válnak, hanem az esetlegesen használt közös tárhelyen tárolt fájlok is. A vírusirtók, mint például az Egyetemen központilag disztributált Shophos azonnal nem tudja kiszűrni, hiszen a szoftver fejlesztőinek is néhány napra van szükségük ahhoz, hogy egy következő frissítéssel az újabb fajta vírus elleni védekezésre is felkészítsék szoftverüket. Míg ez megtörténik, javasoljuk Felhasználóinknak, hogy nem várt, vagy ismeretlen feladótól származó .zip kiterjesztésű, vagy más gyanúsnak tűnő csatolmányt ne nyissanak meg az elkövetkezendő néhány napban, hogy elkerüljék a vírusfertőzés okozta adatvesztéssel járó kellemetlenségeket.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2015.01.21.   :.

SPSS megállapodás
Aláírásra került az SPSS statisztikai szoftvercsomag használatára vonatkozó új, 2019. október 31-ig érvényes megállapodás. Részletek »

© 2 0 1 8  E L T E  I n f o r m a t i k a i  I g a z g a t ó s á g  ( I I G ) .  M i n d e n  j o g  f e n n t a r t v a .
Titkárság – Cím :: ELTE IIG 1053 Budapest, Kecskeméti utca 10-12.   •   Telefon: 1 411 6950   •
Diszpécserek – Cím: 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány. 1/A.    •    Telefon: 1 372 2500 /6800    •
Email: operator@elte.hu    •    Web: Call center