Kritikus sebezhetőség a bash szoftverben

2014. szeptember 24-én CVE-2014-6271 azonosítóval publikálták a bash kritikus sebezhetőségét.

A bash a legelterjedtebb linuxos rendszerhéj, amely a parancsok értelmezését végzi. A felfedezett sérülékenység lehetővé teheti egy támadónak, hogy távolról parancsokat futtassan a gépünkön, hozzáférjen adatainkhoz, megváltoztassa azokat, vagy nem kívánt programokat telepítsen. Minden olyan eszköz, melyen megtalálható a bash, érintett lehet. Ez nem csak a linuxos, unixos, de az aktuális Mac OS-t használó gépekre is igaz.

A nagyobb linux disztribúciók már mind kiadták a szükséges javítócsomagokat, így javasoljuk azok mielőbbi telepítését. A szükséges lépések megtétele szervert üzemeltetők számára különösen ajánlott, mivel a hiba publikálása óta már megjelentek automata támadó programok, melyek kihasználva a sebezhetőséget sorra fertőzik az érintett gépeket. Az Informatikai Igazgatóság a központi szolgáltatásokat kiszolgáló eszközein a hiba bejelentésének napján elvégezte a szükséges változtatásokat.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2014.10.01.   :.