Kritikus sebezhetőség az OpenSSL szoftverben

Kritikus sebezhetőséget publikáltak a széles körben elterjedt OpenSSL szoftverben 2014. április 8-án (CVE-2014-0160, Heartbleed-hiba). A hiba kihasználásával a támadók hozzáférhettek a hibát tartalmazó szoftvert használó szerverek titkosított kapcsolatainak adattartalmához.

Az érintett szoftvereket az általunk üzemeltetett szervereken még a hiba publikálásának napján frissítettük javított verzióra. Az IIG üzemeltetésében levő központi szerverek (központi levelezés, webkiszolgálás, központi authentikáció stb.) ennek megfelelően most már biztonságosan használhatóak.

Mivel a sebezhetőség létrejötte és hiba nyilvánosságra hozása között majdnem egy év telt el, elképzelhető, hogy a hibát kihasználva támadók hozzáfértek titkosított felhasználói adatokhoz, akár a bejelentkezéshez használt jelszavakhoz is. Ezért minden felhasználónknak megfontolásra javasoljuk, hogy a saját biztonsága érdekében az eddig használt jelszavait cserélje le. A hiba nem csak a mi szolgáltatásainkat érintette, hanem számos internetes bankot és egyéb kereskedelmi oldalakat is, ezért a jelszócsere ezeknél is javasolt.

Virtuális vagy nem virtualizált szerver üzemeltetéssel foglalkozó kollégáink figyelmét felhívjuk az alábbiakra is:

Mivel a sérülékenység lehetővé tette, hogy támadók a kapcsolat titkosításához használt adatokhoz is hozzáférhessenek, ezért a hiba által érintett szoftverekben használt titkos kulcsokat kompromittálódottnak kell tekinteni. Minden érintett szerveren (tanszéki gépek, egyéb szerverek) javasoljuk ezért a szoftverfrissítés elvégzése után a meglevő tanúsítványok visszavonását és új tanúsítványok igénylését.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2014.04.15.   :.