Változás az otthoni gépek vírusvédelmében

A VirusBuster vírusvédelmi termékeit kivezeti a piacról és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásait megszünteti, így az Egyetem váltásra kényszerült. A tesztelések alapján a választás a Sophos termékcsaládjára esett.

A Sophos Endpoint Protection termékének otthoni felhasználására 2014. május 12-ig minden ELTE-polgár jogosult, azaz minden jogviszonnyal rendelkező hallgató, oktató és nem oktató dolgozó. A telepítő elérhető az https://szoftver.elte.hu/files/Sophos_otthoni/ címen IIG/Caesar-azonosítóval (dolgozók esetén ez megegyezik a DÖR-ben használt felhasználónévvel és jelszóval).

Telepítés előtt kérjük, távolítsa el gépéről a korábbi VirusBuster (vagy egyéb) víruskereső programot. A Sophos vírusvédelem az ELTE jogviszonnyal rendelkező személy összes gépére telepíthető, azonban egyetemi gépére ezt a verziót ne telepítse. Az egyetemi gépekre a telepítést - igény esetén - a helyi rendszergazdák végzik majd el.

Amennyiben ezzel kapcsolatos kérdése van, forduljon Operátori Szolgálatunkhoz.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2014.02.05.   :.